Chłopaki z baraków

Kanadyjski mockumentary z lat 2000

Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja
Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja
Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja
Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja
Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja
Chłopaki z baraków tv seriale komediowe recenzja

Sunnyvale Trailer Park w Dartmouth w Nowej Szkocji słynie w okolicy jako epicentrum przestępczości, głównie za sprawą Juliana i Ricky’ego, drobnych przestępców, którzy dorastali tutaj, a teraz starają się zarobić na życie przy najmniejszym możliwym nakładzie sił i środków.Trio przyjaciół - poważny Julian, wybuchowy Ricky i inteligentny Bubbles - każdy z nich jest zupełnie inny, ale mają dwie wspólne rzeczy: wszyscy dorastali w Sunnyvale Trailer Park w Dartmouth w Nowej Szkocji, a teraz, już po trzydziestce, starają się zarobić na życie unikając uczciwej pracy. Bubbles przynajmniej stworzył sobie sam źródło dochodów - kradnie wózki sklepowe, remontuje je, a potem sprzedaje je z powrotem sklepom, ale Ricky i Julian to recydywiści, którzy widzą przed sobą innej przyszłości niż kontynuowanie drobnych przestępstw lub uprawianie marihuany. Poznajemy ich, kiedy ekipa dokumentalistów próbuje pokazać, jak wygląda życie w Sunnyvale pod czujnym nadzorem byłego policjanta Jima Lahey i jego wiecznie paradującego topless pomocnika Randy’ego.

Chociaż większość serialu jest pokazywana w stylu mockumentary (udającej reality show), to w rzeczywistości widzimy znacznie więcej niż normalnie widziałaby ekipa filmowa - nie tylko to, co Julian, Ricky i Bubbles chcieliby, aby ludzie widzieli. Towarzyszymy im, kiedy planują swoje przestępstwa, kiedy je popełniają, kiedy odnoszą spektakularne porażki i kiedy kończą w więzieniu. Poza ich karierami przestępczymi widzimy jak wygląda życie w Sunnyvale, gdzie wszystko jest mniejsze, a alkohol pomaga ludziom radzić sobie z rzeczywistością.

Trailer Park Boys to jeden z tych seriali, w który nie przypomina standardowych sitcomów - są co prawda momenty, które przypominają typowe amerykańskie seriale, są niezłe dialogi, które przypominają amerykańskie seriale, ale największą wartością Chłopaków z baraków jest atmosfera oraz barwne postaci, a nie żarty słowne. W sezonach, które zostały napisane przez oryginalnego twórcę, Mike’a Clattenburga, Trailer Park Boys zachowywali swoją oryginalność i swój styl, ale od sezonu 8, kiedy trzej główni aktorzy (John Paul Tremblay, Robb Wells, Mike Smith) przejęli prawa do marki i zaczęli pisać na własną rękę poziom serialu znacznie podupadł, a wątki stały się aż do przesady powtarzalne zazwyczaj krążąc wokół tematu praw do Sunnyvale albo kolejnych prób wielkiego interesu, po którym nie będą musieli już pracować.

Trailer Park Boys stał się ikoną dla widzów, którzy kochają tematy upijania się, palenia marihuany, nieudolnych prób dorobienia się fortuny na przestępstwie, ale z czasem ich styl wyblakł i ostatnie sezony są dalekie od poziomu oryginalnych serii. Jednakże kiedy raz się wsiąknie w atmosferę Sunnyvale Trailer Park, to trudno się już oderwać od kolejnych przygód trójki przyjaciół.


Łączna ocena

 comedy series5.6

Żarty

 żarty / 10

Rozrywka

 rozrywka / 5

Postaci

 postaci / 5

Brak powtórzeń

 niepowtarzalny / 5
Sezony Chłopaki z baraków

2001 Season 1
2002 Season 2
2003 Season 3
2004 Season 4
2005 Season 5
2006 Season 6
2007 Season 7
2014 Season 8
2015 Season 9

Oglądaj Chłopaki z baraków

 Chłopaki z baraków


war movies great mysteries sci fi short stories