Jak pan może, panie doktorze

tv sitcom z lat 1990

Jak pan może, panie doktorze tv sitcom recenzja
Jak pan może, panie doktorze tv sitcom recenzja
Jak pan może, panie doktorze tv sitcom recenzja
Jak pan może, panie doktorze tv sitcom recenzja
Jak pan może, panie doktorze tv sitcom recenzja

Doktor John Becker jest świetnym lekarzem, prowadzi małą praktykę w Bronxie, ale ma jedną drobną wadę - nie cierpi ludzi. Oczywiście nie wszystkich, tylko tych głupich, niedojrzałych, nie zgadzających się z nim, zajmujących jego miejsce parkingowe... Lista jest długa.Doktor John Becker ukończył Harvard jako najlepszy student na swoim roku, a potem rozpoczął pracę naukową. Jego życie zmieniło się, kiedy żona nagle go porzuciła. Przez rozwód Becker zrezygnował z pracy i przeniósł się do Bronxu, gdzie otworzył mały gabinet i zaczął pomagać lokalnym mieszkańcom, nawet tym, którzy nie byli w stanie zapłacić. Ale John ma jedną, drobną wadę przez którą ludzie nie doceniają tego, co robi - nie cierpi ludzi, z pacjentami włącznie, i nie ma oporów, żeby mówić o tym głośno.

W jego gabinecie pracują dwie osoby - pielęgniarka Margaret, która nauczyła się radzić sobie z jego humorami oraz Linda, która... kręci się po gabinecie. Jeżeli Becker nie jest właśnie denerwowany przez swoich pacjentów, to można go znaleźć w nieco zapuszczonej kafejce prowadzonej przez atrakcyjną Reggie, gdzie jego najlepszy (a właściwie jedyny) przyjaciel, niewidomy Jake, prowadzi stoisko z gazetami. I to już cały świat Johna Beckera, co nieco wyjaśnia dlaczego zawsze jest w złym humorze.

Do pewnego momentu Becker był jednym z najlepszych seriali w USA - świetnie napisane odcinki, dobrze dobrana obsada i zręcznie budowana atmosfera. Chociaż cały serial rozgrywał się praktycznie tylko w 3 lokalizacjach (gabinet Beckera, jego mieszkanie oraz kafejka Reggie), to dzięki różnorodnym historiom serial przez długi czas trzymał bardzo wysoki poziom. W pewnym sensie Becker przypominał w stylu brytyjskie seriale z postaciami, które zmagają się ze swoimi problemami i życiowymi porażkami, ale sposób ich przedstawienia za każdym razem jest ciekawy i atrakcyjny, a chemia pomiędzy głównymi bohaterami napędzała całość.

I tak było aż do końca czwartego sezonu, kiedy to została wprowadzona postać, Chris grana przez Nancy Travis, która zaburzyła porządek serialu. W dodatku po czwartym sezonie twórcy postanowili usunąć postać Reggie i zastąpić ją właśnie Chris, co skończyło się koszmarnie. Na początku piątego sezonu przez kilka odcinków starali się znaleźć nowy porządek i chemię pomiędzy postaciami, ale potem Chris stała się zamiennikiem Reggie przejmując też jej kafejkę. Był też i szósty sezon, w którym zniknęła kolejna postać, Bob, i została w kiepski sposób zastąpiona przez nową postać (graną przez znanego później z Lost Jorge Garcię), a w dodatku fabuła skupiała się na związku Beckera i Chris, co było wielką pomyłką. Serial został przerwany w trakcie szóstego sezonu po 12 odcinkach.


Łączna ocena

 comedy series9.6

Żarty

 żarty / 10

Rozrywka

 rozrywka / 5

Postaci

 postaci / 5

Brak powtórzeń

 niepowtarzalny / 5
Sezony Jak pan może, panie doktorze

1998 Season 1
1999 Season 2
2000 Season 3
2001 Season 4
2002 Season 5
2003 Season 6

Oglądaj Jak pan może, panie doktorze

 Jak pan może, panie doktorze Jak pan może, panie doktorze Jak pan może, panie doktorze


war movies great mysteries science fiction